تبلیغات
آخرین عناوین خبری
18:40 يكشنبه 31 شهريور 1392 اتفاقاتی که در سایه بدحجابی گریبانگیر آقایان می‌شود

18:26 يكشنبه 31 شهريور 1392 برنامه ریزی کاخ سفید برای دست دادن روحانی و اوباما در راهروی سازمان ملل

18:25 يكشنبه 31 شهريور 1392 پاسخ نیکزاد به ادعای وزیر بهداشت؛ حتی یک ریال از بودجه سلامت برای ساخت مسکن مهر هزینه نشده است

18:22 يكشنبه 31 شهريور 1392 دولت با چه رویکردی به مذاکره با غرب می‌رود؟ فردای پس از مذاکره

18:13 يكشنبه 31 شهريور 1392 آیا نظام سیاست خود را تغییر داده است؟

17:46 يكشنبه 31 شهريور 1392 نسخه چاپيارسال به دوستان رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی جهان - مجارستان علی‌اکبری با غلبه بر نفر سوم المپیک به یک‌چهارم نهایی رسید

17:44 يكشنبه 31 شهريور 1392 ز حرف هایم عقب نشینی نمی کنم ، سوال نکرده تهمت نزنید/ رسما بخواهند مخلص کمیته انضباطی فدراسیون هم هستم دایی: لقب اسطوه‌ را از من بگیرید تا حرف‌هایم را بزنم/ چشم ندارید یک خانه ۴۰۰ متری داشته باشم؟

17:35 يكشنبه 31 شهريور 1392 برای بررسی دلایل عزل رئیس دانشگاه آزاد صورت می‌گیرد حضور دانشجو و یک عضو هیئت امنای دانشگاه آزاد در جلسه کمیسیون آموزش

17:30 يكشنبه 31 شهريور 1392 کرکره کسر امتیاز را پایین نکشیده‌ایم عبداللهی: شکایتی از بازی پرسپولیس و سپاهان به کمیته انضباطی نرسیده است

14:33 شنبه 22 تير 1392 به همراه ۵ مصوبه دیگر و در نامه‌های جداگانه به «احمدی‌نژاد» لاریجانی باز هم مصوبه «مهرآفرین» را رد کرد

  تدوین طرح جامع مدیریت بحران در اسلامشهر

تاریخ ارسال : ۱۶ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۹ و ۲۸ دقیقه
موضوع : آرشیو خبر

به گزارش اسلامشهر نیوز به نقل از خبرگزاری فارس، معاون عمرانی فرماندار اسلامشهر از تدوین نهایی طرح جامع مدیریت بحران در این شهرستان خبر داد.

علی اکبری اظهار داشت: ایران جزو کشورهایی است که بیشترین بلایای طبیعی را تجربه می‌کند.

وی تصریح کرد: وجود چند گسل بزرگ زلزله در کشور و کلانشهرهای بزرگ ایران، شرایطی را ایجاد کرده که ما باید هر لحظه آماده مقابله با بحران‌های طبیعی و حوادث غیر مترقبه باشیم.

معاون عمرانی فرماندار اسلامشهر افزود: در همین راستا طرح جامع مدیریت بحران در این شهرستان تدوین شده و بر اساس این طرح مسئولیت هر دستگاه به صورت دقیق برای آماده‌سازی پیش از بحران و همچنین خدمت‌رسانی در زمان لازم ذکر شده است.

برگزاری منظم جلسات کارگروه امداد و نجات در اسلامشهر

اکبری ادامه داد: همچنین جلسات کارگروه امداد و نجات که مسئولیت اصلی هدایت و برنامه‌ریزی برای امداد‌رسانی در زمان بحران را بر عهده دارد،‌ در شهرستان اسلامشهر به صورت منظم برگزار می‌شود.

وی افزود: با تکمیل و تصویب نهایی طرح جامع مدیریت بحران، فعالیت این کارگروه به صورت علمی و کارشناسی‌تر پیگیری خواهد شد.
 
لزوم آموزش همگانی امداد و نجات در اسلامشهر

معاون فرماندار اسلامشهر در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه یک و یا چند دستگاه در زمان بروز بلایای بزرگ طبیعی و حوادث غیر مترقبه جوابگوی نیازها نخواهند بود، گفت: تراکم جمعیتی در اسلامشهر و شهرهای بزرگ کشور به صورتی است که در صورت بروز بحران،‌ تعداد زیادی از مردم نیازمند دریافت خدمات امدادی می‌شوند.

اکبری بیان داشت: بنابراین یک نهاد خدماتی مانند هلال احمر به تنهایی نمی‌تواند فعالیت موثر داشته و لازم است که مردم برای مقابله با بحران آماده باشند.

وی متذکر شد: در همین راستا باید طرح‌های آموزش عمومی برای همه شهروندان اجرا شده و مردم با فراگیری اصول امداد و نجات در زمان بحران بتوانند حداقل به خود و خانواده خویش کمک کنند.

این مسئول در پایان اذعان داشت: تاکنون چندین طرح آموزشی در این حوزه برای شهروندان اسلامشهری برگزار شده، اما لازم است که برنامه‌های آموزشی بیشتری به ویژه برای جوانان و دانش‌آموزان داشته باشیم.


[نظرات ۰]